Чому собакам не можна шоколад?

Всім відомо, що годувати собак потрібно або готовим сухим / вологим кормом, або нежирним м’ясом, кашами, сирими і вареними овочами і кисломолочними продуктами. Але багато господарів, бажаючи порадувати свого улюбленця, хоч разок, але пригостять його чимось забороненим на кшталт жирної котлетки, копченої ковбаски, солоних чіпсів і солодких булочок. Все це дуже шкідливо для організму собак. Але особливо сумними можуть бути наслідки, якщо тварина з’їсть шоколад, іноді навіть аж до летального результату.
Чи можна давати шоколад собаці?

Хтось може подумати, що шоколад не можна давати через великий вміст цукру. Так, дійсно, цукор не несе для тваринного користі, адже від нього псуються зуби, набігає зайву вагу, з’являються проблеми з травленням, врешті-решт, може розвинутися цукровий діабет. Але, виною всьому не тільки він. У шоколаді є дубильні речовини, і нехай їх вміст у продукті з бобів какао не настільки велике, вони все ж не зовсім корисні для мозку собаки. Так само в продуктах виготовлених з бобів какао, містяться небезпечні для здоров’я вихованця, алкалоїди – теобромін і кофеїн. Кофеїн через свого відносно невеликої кількості в шоколаді, швидше за все, викличе у собаки нервове збудження, підйом артеріального тиску і пульсу, а прийом теоброміну може привести до більш тяжких наслідків. Ця речовина згубно діє на нервову систему вихованця, роботу кишечника, нирок і серця.

У великих кількостях теобромін може бути небезпечний і для людей, але для цього доведеться з’їсти за один присід занадто багато шоколаду (буквально 20-30 кг). А ось невелика доза теоброміну для людини корисна для поліпшення уваги і настрою. Але, якщо з людського організму теобромін виводиться, то в організмі тварини він накопичується, що при регулярних частування вихованця шоколадом може призвести до трагедії.

Ознаки отруєння шоколадом:

 • Блювота (з кров’ю або без);
 • Діарея;
 • Сильне занепокоєння (тварина може вести себе неприродно збуджено і навіть агресивно);
 • Часте дихання, задишка;
 • Аритмія / тахікардія;
 • Підвищення артеріального тиску;
 • Підвищення температури тіла;
 • Часті сечовипускання;
 • Проблеми з координацією;
 • Судоми;
 • Кома

Чим більше вихованець з’їв шоколаду, тим більше будуть проявлятися симптоми і тим гірше будуть наслідки для організму. Перші ознаки отруєння шоколадом можуть з’явитися мінімум через 3-4 години після поїдання вироби з какао, максимум – через 24-36 годин.
Що робити, якщо вихованець отруївся шоколадом

Для початку потрібно заспокоїтися. Якщо вихованець проковтнув малесенький шматочок шоколадки всього-то один раз, то біда навряд чи станеться. А ось якщо собака з’їла багато шоколаду, то її господареві потрібно якомога швидше зв’язатися з ветеринаром. Доктору обов’язково потрібно повідомити, як давно тварина їло шоколад, і в якій кількості. Якщо з моменту поїдання шоколадки пройшло не більше 3 годин, лікар напевно призначить собаці промивання шлунка, а також прийом сорбентів для очищення організму (Пресорб, Ентеросгель, полісорб і т.п.). Плюс може знадобитися прийом симптоматичних препаратів (серцевих, протисудомних, жарознижуючих, засобів для зниження артеріального тиску та ін.). Лікувати отруєння шоколадом у собак слід тільки тими засобами, які призначив лікар.