Чому собаки виють?

Ваш улюбленець розбудовується і іноді виє? Починає вити, варто тільки всім вийти за поріг квартири? Або навпаки – вихованець виє просто поруч з господарем, серед білого дня! Давайте розберемося, звідки береться така поведінка і як його виправити.

Нудьга і відсутність розваг. Вихованець, який нудьгує, не може по-іншому розрядити енергію, і він частенько висловлює своє розчарування гавкотом і виттям. Звичайно, вокальні концерти далекі від його звичних розваг, проте, в порівнянні з годинником, коли з ним нічого не відбувається, навіть виття починає приносити собаці трохи задоволення.

Нудьга – це біда багатьох тварин і поширена причина виття і гавкання. Тут потрібно бути чесним із самим собою. Якщо вашої собаці нудно, це означає, що ви не даєте їй досить розваг. Швидше за все вона потребує в русі і прогулянках. Існує золоте правило: «Втомлена собака – щаслива собака».

Є всього лише 3 ліки від нудьги:

  • вигулювати собаку,
  • грати з вашим вихованцем,
  • собачий спорт.

Пам’ятайте, що перераховані вище ліки потрібно приймати регулярно і в правильній дозі! Відповідь на виття собаки покаже вихованцеві, що його дії домоглися ефекту. І оскільки це спрацювало один раз, то, швидше за все, вихованець спробує повторити це в другій і третій раз! Потрібно показати собаці, що таким чином вона нічого не доб’ється. Нагородите вихованця за мовчання і спокій. Поки він не заспокоїться – ігноруйте і не давайте йому те, що він хоче, неважливо, їжа це або іграшки.

Тривога від розставання. Багато стикаються з ситуацією, коли собака виє, залишаючись вдома одна. Ми, звичайно ж думаємо, що ми залишаємо бідолаху на цілий день на самоті, собака сумує за свого господаря, боїться, що її кинули і що господар не повернеться … Але, ми ж всі знаємо, що собака є дуже товариським тваринам, чому ми дивуємося ?)

Собака повинна регулярно звикати до самостійності. Якщо ваш улюбленець весь час знаходиться поруч з вами і ні на крок в сторону, то перше розставання стане для неї справжнім потрясінням. Тоді нікого не повинно дивувати, що собака панікує і сумує за господарем.

Спілкування зі стадом. Інша поведінка, яке має своє пояснення в інстинкті собаки, – це ситуація, в якій вихованець починає вити у відповідь на гавкіт іншої собаки. Це часто призводить до ланцюгової реакції і не потрібно довго чекати, поки інші собаки приєднаються. Причина такої поведінки проста, собака, як стадне істота відчуває необхідність реагувати на сигнали своїх братів. Найцікавіше це те, що навіть звук проїжджає швидкої, поліції або іншого аварійного транспортного засобу також може бути причиною цього. Собаки вважають, що звуки цих автомобілів нагадують їм про ше їх братів. Це пояснює, чому така подія спонукає більшість собак гавкати і вити.

Помилки в навчанні. Ще однією помилкою в навчанні може бути неправильна реакція на гавкіт собаки. Наприклад, коли щеня з якоїсь причини починає гавкати або вити, ми його погладжуємо, заспокоюємо або годуємо його частуваннями – тоді вихованець думає, що така поведінка бажано. В кінці ми нагороджуємо його ласощами і їжею. У міркуваннях вихованця все гранично ясно. «Я повинен вити, бо господар чекає цього від мене, і я буду винагороджений за це».

Біль або хвороба. Є ймовірність, що з вашим вихованцем просто щось трапилося. Можливо він пошкодив лапу або щось інше? Якщо ви виключили інші пункти зі списку вище, переконайтеся, що з вихованцем все добре. Якщо ви не знайшли нічого такого, що могло б пояснити його виття, то обов’язково зверніться до ветеринара, адже з вашим улюбленцем, напевно, щось не так.

Прочитавши все це, ви дізналися, чому собаки виють і як з цим боротися. Переконайтеся в тому, що ви приділяєте вашому вихованцеві достатньо часу і уваги. Можливо, з собакою щось не так, або вона просто боїться залишатися одна вдома і нудьгує, може бути ви нехтуєте прогулянками та іграми? У таких ситуаціях вам слід відреагувати на придушення небажаного поведінки на самому початку. В іншому випадку, дресирування виючою собаки може даватися досить важко, а іноді і зовсім може стати неможливим справою.

Так, іноді собака може вити з причин, які не завжди залежать від нас. Якщо собака не хвора, то з такою поведінкою все в порядку. Проблема починається, коли вона стає частою і набридливої, при тому не тільки вам. Коли ситуація виходить з-під контролю, то варто проконсультуватися з кінологом, це допоможе з’ясувати причину виття і вирішити цю проблему.